Harry Potter i Komnata Tajemnic. Slytherin

Powrót bestsellerowej magicznej serii!

Z okazji dwudziestolecia pierwszego wydania książki autorstwa J.K. Rowling zdecydowano się na zupełnie nowe odświeżenie powieści! Wydawnictwo oferuje czytelnikom publikację uzupełnioną o dodatkowe materiały dla fanów tajemniczego i groźnego Slytherinu, takie jak skrupulatny opis godła domu czy fakty na temat skrzatów domowych. Harry Potter i Komnata Tajemnic. Slytherin ze strony www.taniaksiazka.pl to drugi z serii tom rozsławionej na całym świecie historii przygód magicznego chłopca i jego przyjaciół. Każdy, kto kiedyś marzył o noszeniu godła Slytherinu z dumą ma teraz na to szansę. Książka posiada bowiem specjalnie barwione na zielono brzegi, wraz z okładką na której widnieje dumny charakterystyczny wąż na zielonym Slytherinowskim tle. Ponadto w edycji domów ukażą się również wydania z pozostałymi godłami: Gryffindor, Ravenclaw oraz Hufflepuff.

Harry Potter – nastoletni czarodziej

To seria powieści fantastycznych autorstwa J.K. Rowling. Debiut cyklu na rynku ukazał się w 1997 roku, zapoczątkowując serię siedmiu książek wydawanych przez kolejne dziesięć lat, aż do 2007 roku. Seria odniosła tak duży sukces, że zdecydowano się na jej ekranizację. Ten krok ostatecznie pozwolił poznać sekrety świata szkoły magii i czarodziejstwa o wdzięcznej nazwie “Hogwart” nie tylko miłośnikom literatury, ale również filmu. W odróżnieniu od książki, powstało osiem filmów, które publikowane były od roku 2001 do roku 2011. Spowodowane było to zekranizowaniem siódmej książki w dwóch realizacjach. Produkcją i dystrybucją zajęła się wytwórnia Warner Bros Pictures. W główne rolę wcielili się: Daniel Radcliffe (jako Harry Potter), Emma Watson (jako Hermiona Granger) oraz Rupert Grint ( jako Ron Weasley). Fenomenalne przedstawienie więzi łączącej trójkę przyjaciół oraz ich wspólnej, zaciekłej, walki ze złem okazało się fabułą jednej z najlepszych serii filmów wszech czasów.

J. K. Rowling

A właściwie Joanne Murray, urodziła się w 1965 roku w Wielkiej Brytanii. Przed odnoszeniem sukcesów w roli pisarki zajmowała się nauką języka angielskiego oraz była pracownikiem Amnesty International. Rozgłos przyniosła jej seria “Harry Potter”, której sprzedaż przekroczyła imponująca liczbę 500 milionów egzemplarzy. Murray to nazwisko przekazane autorce przez męża, zaś Rowling jest panieńskim nazwiskiem Joanne. Jej pseudonim artystyczny wziął się z pomysłu wydawcy. Kobieta zdecydowała wtedy podpisywać się inicjałami – J. K. Pierwszy litera pochodzi od jej własnego imienia, zaś druga jest imieniem babki Joanne – Kathleen, chodź formalnie nigdy do kobiety nie należało.